Nenápadný počátek šílenství.

Dostala jsem obří bednu plnou starých telefonů.

Přístroje s rotační číselnicí, telefony s kličkou i pár telefonů domácích.

Staré telefony ve výstavní kondici,

stare telefonni pristrojepřístroje časem značně poznamenané,

stare telefonni pristrojei telefonní torza.

stare telefonni pristrojeStaré telefony z počátku minulého století i mladší telefonní přístroje z let osmdesátých.

Tenhle zvláštní dárek vypadal zpočátku zcela nevinně. Bedna technické veteše, vyberu si pár pěkných kousků, vyčistím je a vystavím na psací stůl.

stare telefonni pristroje

Začala jsem se dvěma telefony. Stav bakelitu byl slušný, jen trochu doladit. Takže rozebrat, vyčistit a naleštit kapotu. Vnitřek potřeboval také trošku péče. Zoxidované zvonky nejsou žádný problém, ale čím se čistí tyhle hejblátka uvnitř?

A proč se číselnice neotáčí jak má? A tady je malá prasklinka na krytu sluchátka. A kde je přívodní šňůra? A vůbec, co je to za telefon a z které je doby?

Začalo to opravdu nenápadně, mělo to být „jen doladění“ vzhledu starých telefonů. Ale ještě nutně potřebuju zjistit, jak opravit prasklý bakelit. Pak vyhledat nějaké informace o starých telefonech. A tady někdo nabízí na prodej moc pěkný starý přístroj, který ještě nemám. Dají se vůbec ještě sehnat náhradní díly pro staré přístroje?  A hlavně musím vyzkoušet různé postupy renovace bakelitu, který z nich bude nejlepší.

Ano, takhle nějak se asi projevuje počátek šílenství. Neboť co jiného by mě mohlo přimět jet přes půl republiky pro starou ústřednu?

stare telefonni zarizeni

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *