Telefonní přístroj Tesla Sf-24.

Bakelitový telefon Tesla s rotační číselnicí a sluchátkem.

Telefonní přístroj Sf-24 je vyrobený v závodě Tesla Kolín v roce 1947.

 

Telefon tohoto typu původně vyráběla firma B. K. Prchalové, později Prchal – Ericsson. Po znárodnění firmy Prchal – Ericsson pokračoval ve výrobě tohoto typu telefonu nově vzniklý národní podnik Tesla.

U telefonních přístrojů, které „převzala“ Tesla z původně soukromých firem, se používaly k výrobě ještě nějakou dobu původní součástky. Tedy díly označené logem původního výrobce. Až postupem času je nahrazovaly díly s vylisovaným znakem Tesly. Tento telefon má sluchátko ještě „z minulé doby“, se znakem Prchal – Ericsson. Číselnice a horní kryt jsou již označeny logem Tesly.

 

Starožitný telefon Tesla Sf-24 v naší sbírce je po celkové renovaci, plně funkční.

4 komentáře u „Telefonní přístroj Tesla Sf-24.

 1. Miroslav Šrol

  Včera bol pre mňa sviatok – získal som takýto telefón, ale SF 34 vyrobený firmou Prchal – Ericsson v r. 1939. Veľmi dobre zachovalý, funkčný, stačilo preleštiť. Len slúchadlo žiaľ už nieje pôvodné – je to Tesla (Zameníme? ).
  Pozdravujem a fandím.

  1. Miltika Autor příspěvku

   Dobrý večer. Naprosto chápu Vaši radost! Získat „Prchala“ je dnes už skoro zázrak, a ještě v dobrém stavu. Sluchátko ale v žádném případě nevyměním ;). Přeji hodně radosti z Vaší sbírky.

  2. peter

   Ja hó mám tiež, Tesla značením. Len v sluchátku chýba mikrofón a neviete mi poradiť ako sa da otvoriť horná časť sluchátka reproduktor, niečo tam hrká a nedrži na pevno a nejde mi vyšrobovať ďakujem.

   1. Miltika Autor příspěvku

    K Vašemu dotazu ohledně sluchátka … můžete mi poslat fotku? Pokud je to originál Tesla SF (nebo ještě díl z původního „Prchala“), nemělo by tam nic hrkat. Možná je sluchátko z jiného přístroje?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *