stary kalendar mir
- noviny, časopisy, kalendáře

Staré kalendáře Mír 1927-1948

Kalendáře z let 1927 až 1948 – kalendář Mír Jednoty českobratrské pro československý lid 1927, 1933, 1936, kalendář Mír pro lid československý 1937, 1938, kalendář Mír Jednoty českobratrské 1939, 1941, Kalendář Mír pro český lid 1942, křesťanský kalendář Mír na rok Páně 1947, Mír – křesťanský kalendář pro československý lid na rok Páně 1948.

Mír, kalendář Jednoty českobratrské pro československý lid na rok Páně 1927.

PRODÁNO, děkuji.

Nákladem Křesťanského spolku mladíků

132 stran, 17 x 24 cm, ošoupaný hřbet, žluté skvrny na zadní obálce.

Obsah: roční kalendář (začátek ročních období, zatmění slunce a měsíce); kalendář na jednotlivé měsíce (východ a západ slunce, památní dnové); příběhy a články z domova i z ciziny, ze současnosti i z historie (Pohled do začátku letectví); Poštovní sazby; adresy sborů Jednoty českobratrské; 16 stran rámečkové reklamy (továrna na čokoládu a cukrovinky Josef Mikšovský, peří a peřiny S. Beniš, hodinář Jan Protiva, výroba rukodílného zboží František Světlík, módní a střižní obchod Václav holeček, továrna na mýdla Kadlec a Vobořil, Šobova pletárna, Thymomel Scillae ku zmírnění kašle a chrapotu, modelárna s elektrickým pohonem Josef Hendrych, strojní pekařství F. Hanuš, aj.); Seznam trhů v ČR na rok 1927.

Mír 1933. Kalendář Jednoty českobratrské pro československý lid.

PRODÁNO, děkuji.

Nákladem Křesťanského spolku mladíků

144 stran, 17 x 24 cm, ošoupaný hřbet, kousek odtržený

Obsah: roční kalendář (začátek ročních období, svátky a památné dny, zatmění slunce a měsíce); kalendář na jednotlivé měsíce (svátky, východ a západ slunce, památní dnové); Poštovní poplatky; Staré míry a váhy a převod na nové jednotky (český loket, vídeňský sáh, korec, měřice, jitro,…); První pomoc při úrazu a otravě; Obyvatelstvo ČSR podle náboženství; seznam vysokých škol v republice; počet obyvatel v republice a největší města; povídky; články z naší historie (Mistr Jan Hus v pamětech svého rodného města.); články o dění v republice i ve světě (Cesta Ing. B. S. Zimermana do Indie a na Sumatru v roce 1930.); nové knihy z nakladatelství Křesťanského spolku mladíků; 16 stran rámečkové reklamy (mentholová francovka Alpa, výrobky krkonošských tkalců Václav Holeček, žaludeční balsám Dra Rosy, Contrheuman proti reumatismu, šťávy a povidla Samuel Němec, pánské a dámské látky J. Otta, stavební a ozdobné klempířství Jaroslav Procházka, odborný závod krejčovský Václav Zadražil, vetešník K. Hudeček, mýdlo Hellada, prvotřídní lněné a bavlněné výrobky Karel balon, továrna pianin Lídl a Velík, výroba a sklad nábytku Bohumil Vlček, hodinář Jan Protiva, továrna na nábytek F. Kallik, aj.); seznam a data trhů v roce 1933.

Mír 1936. Kalendář Jednoty českobratrské pro československý lid.

PRODÁNO, děkuji.

Nákladem Křesťanského spolku mladíků

144 stran, 17 x 24 cm, ošoupaný hřbet

Obsah: roční kalendář (začátek ročních období, svátky a památné dny, zatmění slunce a měsíce); kalendář na jednotlivé měsíce (svátky, východ a západ slunce, památní dnové); Poštovní poplatky; Staré míry a váhy a převod na nové jednotky (český loket, vídeňský sáh, korec, měřice, jitro,…); První pomoc při úrazu a otravě; povídky; články o dění v republice i ve světě; Seznam sborů Jednoty českobratrské; nové knihy z nakladatelství Křesťanského spolku mladíků; 16 stran rámečkové reklamy (čokoláda a bonbony Lidka, knihařství Jan Doležal, americké kuchyně Kalina, koberce a linoleum Karel Holub, klobouky Josef Šenk, umělecké malířství písma Vladimír Pluhař, aj.); seznam trhů na letošní rok.

Mír. Kalendář pro lid československý na rok 1937.

PRODÁNO, děkuji.

Nákladem Křesťanského spolku mladíků

144 stran, 17 x 24 cm

Obsah: roční kalendář (pohyblivé svátky, zatmění slunce a měsíce, datum začátku ročních období); kalendář na jednotlivé měsíce (východ a západ slunce, památní dnové); poštovní poplatky; povídky a články z domova i z ciziny; Seznam a adresy sborů Jednoty českobratrské; nabídka knih z nakladatelství Křesťanského spolku mladíků; 13 stran rámečkové reklamy (čokoláda Lidka, továrna pian Lídl a Velík, továrna na čokoládu J. Mikšovský, velkoobchod uhlím Ladislav Kunc, klobouky Karel Amcirk, Pražská domácí masť na rány, aj.); seznam trhů v Československé republice na rok 1937 (v zemi české, moravskoslezské, slovenské, karpatskoruské).

Mír. Kalendář pro lid československý na rok 1938.

PRODÁNO, děkuji.

Nákladem Křesťanského spolku mladíků

144 stran, 17 x 24 cm

Obsah: roční kalendář (pohyblivé svátky, zatmění slunce a měsíce, datum začátku ročních období); kalendář na jednotlivé měsíce (východ a západ slunce, památní dnové, daňové lhůty); poštovní sazby; míry, váhy a jejich převod; sazby daní a poplatků; povídky; články z domova (Ze života paní Masarykové.); Seznam a adresy sborů Jednoty českobratrské; nabídka knih z nakladatelství Křesťanského spolku mladíků; 14 stran rámečkové reklamy (Alpa pro celou rodinu, Kvadrátovo kadeřnictví, Hellada Export, rukodílné tkalcovství F. Štěpán, finský máslový sýr Viola, zpracování kovů Jan Funda, stenotyp a zinkografie Jindra Kříž, aj.); seznam trhů v Československé republice tento rok (v zemi české, v zemi moravskoslezské, v zemi slovenské; v zemi karpatskoruské).

Mír 1939. Kalendář Jednoty českobratrské pro československý lid.

PRODÁNO, děkuji.

Nákladem Křesťanského spolku mladíků

144 stran, 17 x 24 cm, prošoupaný hřbet, kousek hřbetu utržený

Obsah: kalendář na jednotlivé měsíce (svátky, východ a západ slunce, památní dnové, pokyny ke křesťanskému životu, daňové lhůty); Poštovní a jiné sazby; míry, váhy a převod na nové jednotky (stopa, sáh, míle, korec, libra, lot,…); daňové sazby; náboženské poměry podle sčítání lidu v roce 1921 a 1930; Přehled reformačních církví v ČSR; Seznam sborů Jednoty českobratrské; povídky; články o dění v republice i ve světě (Život na brasilských kávových plantážích a v pralese.); články z naší historie (Jan Roháč z Dubé); nové knihy z nakladatelství Křesťanského spolku mladíků; 15 stran rámečkové reklamy (skládací harmonia Förster, knihtiskárna V. Horák a spol., cestovní potřeby Josef Bílek, truhlářství Václav Bičík, látky F. Hejzlar, Fragnerova lékárna U Černého orla, aj.); seznam trhů.

Mír 1941. Kalendář Jednoty českobratrské pro český lid.

PRODÁNO, děkuji.

Nákladem Křesťanského spolku mladíků

144 stran, 17 x 24 cm

Obsah: roční kalendář (začátek ročních období, pohyblivé svátky, zatmění slunce a měsíce); kalendář na jednotlivé měsíce (svátky, východ a západ slunce, památní dnové, daňové lhůty); Poštovní poplatky; daňové sazby; Seznam sborů Jednoty českobratrské; povídky; články z naší historie (Bible kralická); nové knihy z nakladatelství Křesťanského spolku mladíků; 17 stran rámečkové reklamy (razítka Peterka, voňavkárna Čtyři bratři, stavby a opravy pian Karel Urban, motocykl Jawa, drogerie a prodej jedů Miroslav Herold, fotoobchod František Hrubeš, deštníky Josef Patera, nábytek Václav Žampach, aj.); seznam trhů.

Mír 1942. Kalendář pro český lid.

PRODÁNO, děkuji.

Nákladem Křesťanského spolku mladíků

128 stran, 17 x 24 cm

Obsah: roční kalendář (začátek ročních období, zatmění slunce a měsíce); kalendář na jednotlivé měsíce (svátky, východ a západ slunce, daňové lhůty); Kronika událostí v roce 1940 a 1941; Poštovní poplatky; daňové sazby; Staré míry a váhy a převod na nové jednotky, cizí míry a váhy a převod na naše jednotky (český loket, vídeňský sáh, korec, měřice, jitro, yard, inch, námořní míle, máz, gallon, kventlík, mandel, …); jakou mají rychlost? (hlemýžď, kůň, běžec, poštovní holub, orel, rychlík, blesk, …); Seznam sborů Jednoty českobratrské; domácí rady (dieta při žlučových záchvatech, co pomůže při bolesti hlavy, jak vyčistit skvrny,…); recepty (jak připravujeme houby, fazolové lusky, vodové polévky, zimní čaje, …); o léčivých bylinách, přírodní léčba (jitrocel, heřmánek, lipový květ, šalvěj, máta, trnkový květ); články z naší historie (Jan Ámos Komenský); nové knihy z nakladatelství Křesťanského spolku mladíků; 16 stran rámečkové reklamy (zbrojovka F. Janeček motocykly Jawa, čistící prostředky Hellada, plastické plakáty Hanzlík a Vodička, Chemotechna Pokorný, aj.).

Mír – křesťanský kalendář pro československý lid na rok Páně 1947.

PRODÁNO, děkuji.

Nákladem Křesťanského knihkupectví a nakladatelství

160 stran, 17 x 24 cm

Obsah: kalendář na jednotlivé měsíce (svátky evangelické, katolické a československé, východ a západ slunce, výročí významných osobností); Poštovní poplatky; Staré míry a váhy a převod na nové jednotky, cizí míry a váhy a převod na naše jednotky (stopa, vídeňský loket, anglický yard, palec, jitro, zeměpisná míle,…); seznam a adresy ministerstev; seznam a adresy sborů Jednoty českobratrské; povídky; články a příběhy z domova i z ciziny (Dojmy z Macochy, Příběh čínského děvčátka,…); krátké příběhy o příslovích (nerozsvěcuj svíčku na obou koncích, nehol se pilkou, nestrkej prst do horké kaše, nechytej vítr do sítě,…); seznam knih Křesťanského knihkupectví; 8 stran rámečkové reklamy (opravy a půjčky psacích strojů A. Slanička, knihtiskárna B. Turek, rytectví Karnet a Kyselý, patentní ohřívač Fornax, 3otek na vyváření prádla, aj.).

Mír – křesťanský kalendář pro československý lid na rok Páně 1948.

PRODÁNO, děkuji.

Nákladem Křesťanského knihkupectví a nakladatelství

160 stran, 17 x 24 cm

Obsah: kalendář na jednotlivé měsíce (východ a západ slunce, výročí významných osobností); věčný kalendář s návodem k používání; Poštovní poplatky; Míry a váhy – převody; normalisované formáty papírů; seznam a adresy ministerstev; články z historie i současnosti; povídky; články ze světa (Ze života apoštola Indiánů.); seznam a adresy sborů Jednoty českobratrské; seznam knih Křesťanského knihkupectví; 14 stran rámečkové reklamy (továrna na pletené zboží Jan Adámek, provazárna Vojtěch Jareš, výroba nábytku Josef Hotový, opravy psacích a počítacích strojů Antonín Slanička, továrna na čokoládu Josef Mikšovský, strojírna a stavba mlýnů J. Světnička, Hellada aj.).

4 komentáře

 • Lenka Choutková

  Dobrý den, měla bych zájem o níže uvedené kalendáře :
  Mír 1936. Kalendář Jednoty českobratrské pro československý lid.
  Mír. Kalendář pro lid československý na rok 1937.

  Jsou ještě k mání ?
  Zdraví
  Lenka Choutková

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.