starozitne kancelarske potreby PROJEKTY
PROJEKTY,  RENOVACE, RECYKLACE, UPCYKLACE

Staré kalamáře a lahvičky od inkoustu.

Staré skleněné lahvičky od arabské gumy a inkoustu

potřebovaly, jak jsem již psala, šetrnější očistu kvůli původním etiketám.

Stará lahvička od inkoustu značky Pelikán měla etiketu potrhanou a částečně odlepenou. Vše jsem opatrně sundala a po mnohokrát opakovaném čištění přilepila zpět. Lahvička má kousek hrdla odštípnutý, proto dostala papírovou čepičku.

Etiketa na staré lahvičce od arabské gumy držela dobře, nebyla nikde odchlípnutá, takže jsem ji čistila přímo na lahvičce. Větší problém byl s lahvičkou samotnou. Zabalila jsem ji igelitového sáčku, aby se při čištění vnitřku nepoškodil štítek. Arabskou gumu jsem ale ze skla nesundala ani čistidlem, ani sodou, ani lihem, ani ničím jiným, co jsem doma a v dílně našla. A stejný neúspěch se opakoval i u dalších lahviček od gummi arabicum, na kterých jsem pracovala později. Pokud znáte nějaký přípravek či postup na odstranění arabské gumy ze skla, budu ráda, když mi dáte vědět. Prozatím jsem akci zakončila s tím, že to nejde. Nakonec není to až takové neštěstí. Lahvička je matnější a pod určitým úhlem opaleskuje. Což je vidět i na fotkách.

Staré kalamáře, či spíše vnitřní nádobky si nechám na později. Asi budou potřebovat nějaký podstavec, nebo něco jiného?

Čekatelem na renovaci je i tento kalamář. Krásná dřevěná krabička včetně vnitřních kalíšků. I když myslím, že jeden z nich asi nebude jeho vlastní. Ale sedí dobře.

Další staré lahvičky od inkoustu byly bez etiket. Jsou moc pěkné, zvláště ty výlisky na pero. Vedle „gumy a pelikána“ ale trochu zanikaly.  Proto jsem jim udělala nové štítky.

A něco také pro Vás. V eshopu nabízím

starodávné lahvičky od inkoustu s etiketami ve vintage stylu.

A bez etiket, zde na blogu, staré lahvičky od inkoustu a arabské gumy.

 

5 komentáře

 • Zdeněk Sluka

  Mám zájem o vnitřní nádobky na inkoust a sklenky na inkoust (bez vinět i s nimi).
  Děkuji za nabídku.

  • Miltika

   Kdepak, kalamář není na prodej. Ještě jsem se do renovace sice nepustila, ale už má místečko na našem psacím stole.
   Děkuji za návštěvu a přeji pěkný večer.

 • OLGA MUCHOVÁ

  Vážená pani,tak jsem Vás v mém svízelném počítači vydolovala.Jsem ráda.Doufám,že mne tato vášeň nezničí.Snad abyste nedělala tak krásné věci.Mějte se neobyčejně.AtˇVaše nápady mají svobodná křídla.Olga Muchová

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.