telefon Tesla T65H renovace staré TELEFONY - sbírka
staré TELEFONY - sbírka

Telefonní přístroj Tesla T 65H.

Stolní telefon Tesla typ T 65H zvaný „kabelka“, nebo též „rakvička“, výrobce Tesla Liptovský Hrádok.

Design telefonního přístroje Tesla T 65H je zcela nový, odlišný od předchozích typů. Na rozdíl od oblých tvarů telefonu Tesla T 58, či telefonu Tesla T 65S má „kabelka“ ostré a rovné hrany. Tvar celého telefonního přístroje včetně sluchátka je pravidelný a kompaktní. Číselnice je umístěna asymetricky, v pravé části telefonu. Novinkou je i dvoubarevná kombinace dílů přístroje, nejčastěji slonová kost s černou, či šedá s černou.

telefon Tesla T65H kabelka staré TELEFONY - sbírkatelefonni pristroj Tesla T65H staré TELEFONY - sbírka

Telefonní přístroj z naší sbírky je z šedého termoplastu. Spodní plechový kryt a horní část mikrotelefonu jsou v barvě černé.

telefon Tesla T65H staré TELEFONY - sbírkatelefon Tesla T65H rakvicka staré TELEFONY - sbírka

Tlačítko pro zpětný dotaz je v levé části přístroje, pod horním krytem. Vedle něho je umístěno regulační kolečko hlasitosti zvonku.

Nově je řešena černá plastová vidlice telefonního přístroj Tesla T 65H.

Další odlišností telefonu Tesla T 65 H od telefonů předchozích je nová konstrukce mikrotelefonu. Ten se skládá pouze ze dvou vnějších dílů.

Uvnitř je pak další plastový díl, který zajišťuje sluchátkovou a mikrotelefonní vložku na místě. Materiál, ze kterého byl vyroben, však nebyl příliš kvalitní, tento díl se často lámal. To se bohužel kdysi stalo i našemu telefonu. Původní díl byl kreativně nahrazen molitanovými ucpávkami. Renovaci telefonu jsme byli nuceni na delší dobu odložit, než se nám podařilo sehnat originální díl.

telefon Tesla T65H sluchatko staré TELEFONY - sbírka

Telefon Tesla T 65H v naší sbírce je nyní kompletní, a po renovaci plně funkční.

telefon Tesla T65H se sluchatkem 1 staré TELEFONY - sbírka

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.