retro bakelitovy telefonni pristroj staré TELEFONY - sbírka
staré TELEFONY - sbírka

Telefonní přístroj Tesla T 58.

Bakelitový telefon Tesla T 58.

Výroba telefonních přístrojů Tesla T57 a Tesla T58 započala na konci 50. let. Jsou to první, a zároveň i poslední, bakelitové telefony Tesla vlastní konstrukce i designu. Předchozí typy přístrojů převzala Tesla ze znárodněných soukromých firem, a následující „teslácké“ telefony se již dělaly z termoplastu (vyjma unikátní bakelitové varianty telefonu Tesla T 65S).

Telefonní přístroj Tesla T58 (tzv. podkova) v naší sbírce je z počátku 60. let. Bakelitová horní základna je ve vynikajícím stavu, se zachovalým leskem i mramorováním. Telefon je po renovaci, a samozřejmě plně funkční.

4 komentáře

 • Dietrich

  Dobrý den, děkuji za informace o T58. Takové zařízení jsem našel tady v Německu a nevěděl nic o původu. Je dobře zachován a funguje velmi dobře. Píšu vám pomocí Google, doufám, že mi porozumíte 🙂
  Zdravím Dortmunda!
  Dietrich

  • Miltika

   Dobrý den, děkuji za Váš komentář. Těší mne, že jste našel informace potřebné k identifikaci Vašeho telefonu.

 • peter

  Tiež ho mám Tesla T 58 ale kábel ku slúchatku je už navinutý. Lesk už taký nemá ale je v dobrom stave za 15 eur bola dobra kúpa.

  • Miltika

   Dobrý den, děkuji za Váš komentář. Cena je prima, dobrá koupě. Kroucená mikrotelefonní šňůra u tohoto telefonu je často. Přístroje vydržely dlouho, bakelit je solidní a trvanlivý materiál. Oproti tomu textilní oplet na šňůře, ten se předřel a roztřepil. Málokdy je vidět telefon s originální šňůrou.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.