bakelitovy telefon Tesla Telegrafia renovace staré TELEFONY - sbírka
staré TELEFONY - sbírka

Telefonní přístroj Tesla typ Telegrafia.

Bakelitový telefonní přístroj Tesla s bílou číselnicí z galalitu a tlačítkem zpětného dotazu.

Firma Telegrafia, původní výrobce tohoto telefonního přístroje, byla po válce znárodněna a včleněna do národního podniku Tesla. V Tesle pokračovali ve výrobě stejného typu telefonu, nejprve s původními díly ze zásob, se značením Telegrafia, později již s logem Tesla.

bakelitovy telefon Tesla Telegrafia staré TELEFONY - sbírkastary telefonni pristroj Tesla Telegrafia staré TELEFONY - sbírkatelefonni pristroj Tesla Telegrafia staré TELEFONY - sbírkabakelitovy telefonni pristroj Tesla Telegrafia staré TELEFONY - sbírka

Tento telefonní přístroj z naší sbírky je z období po znárodnění, a většina dílů tedy nese znak Tesly. Výjimkou je jen bílý volicí kotouč z galalitu, originální díl firmy Telegrafia.

Stav kovových částí telefonu před renovací byl dosti špatný. Většina z nich byla poškozena mechanicky a také korozí. Na některých dílech bylo nutné i odstranění původní barvy a díly opatřit barvou novou. Oproti tomu bakelit na horním krytu byl ve výborném stavu, včetně zachovalého mramorování.

Telefon má originální sluchátko (mikrotelefon), což je u tohoto telefonního přístroje vzácné. Nepasují totiž do něj běžné vložky, a tak se originální sluchátka u tohoto typu telefonu málokdy dochovala.

Telefonní přístroj je opatřen tlačítkem „zpětný dotaz“, které umožňuje přepojení hovoru na jinou pobočku.

Součástí telefonu je také krásná hranatá růžice.

renovace bakelitoveho telefonu Tesla Telegrafia staré TELEFONY - sbírka

Telefon Tesla vzor Telegrafia v naší sbírce je po renovaci, plně funkční.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.