spolecnost pro soukrome telefony priteg staré TELEFONY - sbírka
staré TELEFONY - sbírka

Starožitný telefon PRITEG.

Telefon fy Společnost pro soukromé telefony Praha.

telefonni pristroj PRITEG staré TELEFONY - sbírka

starozitny telefon PRITEG logo staré TELEFONY - sbírka

Starožitný telefonní přístroj Společnosti pro soukromé telefony Praha (známé jako PRITEG) jsem do naší sbírky koupila již před dvěma lety. Počáteční nadšení z našeho prvního PRITEGu však nemělo dlouhé trvání. Již při prvním pohledu do nitra bylo jasné, že telefon dříve vlastnil nějaký domácí kutil. Při pokusu o opravu, či přestavbu, odstranil některé „nepotřebné“ součástky a odštípal „zbytečné“ dráty. Pokus byl ale neúspěšný a odebrané díly zmizely v propadlišti času.

Z důvodu nekompletnosti telefonu PRITEG lze jen předpokládat, že šlo o řadový přístroj. A bohužel, není možné jej uvést do funkčního stavu. Bude to tedy první nefunkční starožitný telefon v naší sbírce. Proto jsme ho také ponechali v původním stavu, bez renovace. Celý přístroj je pouze zakonzervován.

spolecnost pro soukrome telefony 2 staré TELEFONY - sbírka

spolecnost pro soukrome telefony staré TELEFONY - sbírka

Přestože již dva roky marně čekám, zda neobjevím nějaké torzo tohoto PRITEGu, nebo alespoň nějaké informace o přístroji, nevzdávám naději na zkompletování a renovaci někdy v budoucnu. Starožitný telefon fy Společnost pro soukromé telefony Praha si prostě jen počká, až přijde jeho čas.

starozitny telefon PRITEG mtlf 1 staré TELEFONY - sbírka

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.