bakelitovy telefon Elektrotechna renovovany staré TELEFONY - sbírka
staré TELEFONY - sbírka

Bakelitový telefonní přístroj Elektrotechna.

Starožitný telefon Elektrotechna.

Stolní bakelitový telefon Elektrotechna je vyroben dle vzoru telefonu W28 Siemens & Halske.

Stejně jako původní Siemens má i telefonní přístroj Elektrotechna kovovou vidlici, kulatý kryt mikrofonu, a při zavěšeném sluchátku je číselnice zablokovaná (nelze vytáčet čísla).

Telefon Elektrotechna v naší sbírce má bakelitový horní kryt, mikrotelefon, kryt mikrofonu a kryt sluchátka. Všechny tyto díly nesou vylisovaný plastický znak Elektrotechny.

Na horním krytu vzadu se také dochovala původní samolepka se znakem.

Rovněž kovová vidlice, montážní základ číselnice a kondenzátor jsou označeny logem Elektrotechna. Originální je také schema telefonu na vnitřní části spodního krytu. Pod přípojnou šňůrou číselnice se dochovala se i kontrolní páska chodu z 27. 5. 1941.

Tento typ telefonu se pod označením Tesla „K“, 54S a později 5 FP 120 00 vyráběl i po „začlenění“ firmy Elektrotechna do podniku Tesla. Jen s drobnými rozdíly ve vzhledu, např. ve tvaru mikrotelefonu a krytu mikrofonu.

Bakelitový telefon Elektrotechna v naší sbírce je po renovaci, plně funkční.

2 komentáře

    • Miltika

      Dobrý den, děkuji za Váš komentář. Cením si Vaší pochvaly ohledně renovace telefonu Elektrotechna. Má až na pár drobností všechny díly původní, a i proto je jedním z nej kousků v naší sbírce. Alespoň mezi bakelitovými přístroji.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.