Výroba růžence.

Návod na ketlovaný růženec.

Růženec je tradičním symbolem církve. Korálky starodávných růženců jsou vyrobené obvykle z klokočí, dřeva, kosti, nebo skla. Korálky jsou navlečené na šňůrce a oddělené uzlíky, nebo naketlované na řetízku. Nejčastěji jsou korálky ve dvou velikostech, menší korálky ve skupinách po deseti a mezi nimi korálky větší.

Vlastnoručně vyrobený růženec může být pomůckou k modlitbě či rozjímání, nebo také šperkem či dekorativním předmětem.

Na výrobu klasického ketlovaného růžence budeme potřebovat:

53 menších ohňovek

6 větších ohňovek

59 ketlovacích jehel

4 spojovací kroužky

8 ks řetízku (každý kus cca 1,5 cm)

středový díl

křížek

Kompletní sady na výrobu růžence jsem pro Vás připravila v eshopu, v nové kategorii DIY. V nabídce jsou sady nejen s ohňovkami, ale také s dřevěnými korálky. Můžete si vybrat i barvu pokovu, komponenty pozlacené, postříbřené, černé, staroměděné i s povrchovou úpravou platina. Všechny komponenty i korálky jsou výhradně české výroby.

 

Postup výroby ketlovaného růžence:

Ohňovky navlékneme na ketlovací jehly. Jehly ohneme, zkrátíme a vytvoříme očko. Podrobnější návod na ketlování naleznete v předchozím článku.

 

Padesát menších korálků spojíme do pěti skupin po deseti ohňovkách.

Skupiny spojíme řetízky a mezi ně naketlujeme jednu větší ohňovku.

Zbývajících pět ohňovek spojíme tak, jak je vidět na následujícím obrázku. Větší ohňovky na koncích a tři menší mezi nimi.

Růženec máme nyní téměř hotový, zbývá jen pomocí kroužků připojit středový díl, pětici ohňovek a křížek.

Přeji hodně radosti při práci!

2 komentáře u „Výroba růžence.

 1. Denisa

  Zdravím , moc mě zaujal článek a chtěla bych taky vyrobit růženec pro sebe a plrodinj. Jen nevím kde objednat materiál. Mohla by jste mi pomoct? Děkuji předem .

  1. Miltika Autor příspěvku

   Dobrý den, děkuji za Váš komentář. Těší mne, že Vás návod na výrobu růžence zaujal. Komponenty na výrobu růženců ze skleněných ohňovek, které jsou v návodu, a komponenty na výrobu růžence s dřevěnými korálky nabízím ve svém eshopu na této stránce
   https://www.miltikashop.cz/cz-kategorie_445726-0-diy.html
   V nabídce jsou nejen kompletní sady (tedy všechny potřebné kovové díly + korálky na výrobu růžence), ale také sady korálků v počtu potřebném na růženec, nebo sady kovových dílů na výrobu růžence.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.