retro telefon Tesla T 58 bezovy
staré TELEFONY - sbírka

Retro telefon Tesla T 58 béžový.

Telefonní přístroj Tesla T 58 v barvě slonová kost.

bezovy telefon Tesla T 58 staré TELEFONY - sbírka

Telefon Tesla T 58 byl vyroben v Tesle Liptovský Hrádok v roce 1963. Horní kryt a mikrotelefon jsou z plastu, v barvě slonové kosti. Ve stejné barvě je i růžice.

renovace telefonu Tesla T 58 staré TELEFONY - sbírka

Číselnice telefonu Tesla T 58 typ 3PF 120 34 má volící kotouč z průsvitného plastu, číslicový kruh a kruh s hůlkovými písmeny jsou eloxované.

renovace telefonu Tesla T 58 retro staré TELEFONY - sbírka

Telefonní přístroj Tesla T 58 v naší sbírce je po renovaci, plně funkční.

A právě dnes má narozeniny 😉, je mu 57 let.

telefon Tesla T 58 retro staré TELEFONY - sbírka

Původní stav telefonního přístroje Tesla T 58 byl velmi špatný. Vlivem času a hlavně působením slunce plast zežloutl. Kdysi hladký a lesklý povrch zhrubnul a zmatněl. Ani po důkladném čištění a mytí nevypadal telefon vůbec pěkně. Plast byl stále žlutý, a některá místa se nepodařilo vyčistit vůbec. Zvláště černé stopy po rozteklých gumových průchodkách na mikrotelefonní šňůře, které obarvily část mikrotelefonu i zadního krytu. Abrazivní prostředky na čištění nebylo možné použít, protože i ty nejjemnější plast viditelně poškrábou.

retro telefon Tesla T 58 puvodni stav staré TELEFONY - sbírka

Trvalo téměř rok, než jsem po několika neúspěšných pokusech konečně našla účinný postup čištění zažloutlého plastu. Díky stránkám, jejichž autorem je Sam Hallas, se mi konečně podařilo zažloutlou Teslu T 58 dát do pucu. Návod na čištění zažloutlého plastu si můžete přečíst v následujícím příspěvku.

cisteni zazloutleho plastu Tesla T 58 staré TELEFONY - sbírka

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.