Nenápadný počátek šílenství.

Dostala jsem obří bednu plnou starých telefonů.

Přístroje s rotační číselnicí, telefony s kličkou i pár telefonů domácích.

Staré telefony ve výstavní kondici,

stare telefonni pristrojepřístroje časem značně poznamenané,

stare telefonni pristrojei telefonní torza.

stare telefonni pristrojeStaré telefony z počátku minulého století i mladší telefonní přístroje z let osmdesátých.

Tenhle zvláštní dárek vypadal zpočátku zcela nevinně. Bedna technické veteše, vyberu si pár pěkných kousků, vyčistím je a vystavím na psací stůl.

stare telefonni pristroje

Začala jsem se dvěma telefony. Stav bakelitu byl slušný, jen trochu doladit. Takže rozebrat, vyčistit a naleštit kapotu. Vnitřek potřeboval také trošku péče. Zoxidované zvonky nejsou žádný problém, ale čím se čistí tyhle hejblátka uvnitř?

A proč se číselnice neotáčí jak má? A tady je malá prasklinka na krytu sluchátka. A kde je přívodní šňůra? A vůbec, co je to za telefon a z které je doby?

Začalo to opravdu nenápadně, mělo to být „jen doladění“ vzhledu starých telefonů. Ale ještě nutně potřebuju zjistit, jak opravit prasklý bakelit. Pak vyhledat nějaké informace o starých telefonech. A tady někdo nabízí na prodej moc pěkný starý přístroj, který ještě nemám. Dají se vůbec ještě sehnat náhradní díly pro staré přístroje?  A hlavně musím vyzkoušet různé postupy renovace bakelitu, který z nich bude nejlepší.

Ano, takhle nějak se asi projevuje počátek šílenství. Neboť co jiného by mě mohlo přimět jet přes půl republiky pro starou ústřednu?

stare telefonni zarizeni

6 komentářů u „Nenápadný počátek šílenství.

 1. jiri Sitta

  Dobrý den,

  prosím sháním černý telefon s vidlicí co je hned na úvodní stránce, v nálezovém stavu, nečištěný, ale bez viditelného poškození, či prasklin. Prosím o cenovou nabídku.

  Velmi děkuji

  S pozdravem

  Jiří Sitta

  1. Miltika Autor příspěvku

   Dobrý den, děkuji za Váš zájem. Bohužel bakelitové telefony v nálezovém stavu nemám v současné době na prodej, volné jsou pouze telefony Tesla po renovaci.

 2. Nágl Petr

  Sháním černý telefon s vidlicí co je hned na úvodní stránce. Sdělte mi prosím cenu a kontakt.

  1. Miltika Autor příspěvku

   Dobrý den, děkuji za Váš zájem. Tento typ telefonu mám na prodej buďto po celkové renovaci, cena je 1350 Kč nebo 1550 Kč dle konkrétního přístoje. Nebo přístroje v nálezovém stavu za 500 Kč. Více emailem

 3. Rostislav

  dobrý den sháním na sluchátko spodní část stačí jen objímka a mluvítko na Tesla 5FP12000 – 01

  1. Miltika Autor příspěvku

   Dobrý den, děkuji za Váš zájem. Foto náhradních dílů posílám na Váš email.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.