starozitne telefony staré TELEFONY - sbírka
staré TELEFONY - sbírka

Nenápadný počátek šílenství.

Dostala jsem obří bednu plnou starých telefonů.

Přístroje s rotační číselnicí, telefony s kličkou i pár telefonů domácích.

Staré telefony ve výstavní kondici,

přístroje časem značně poznamenané,

i telefonní torza.

Staré telefony z počátku minulého století i mladší telefonní přístroje z let osmdesátých.

Tenhle zvláštní dárek vypadal zpočátku zcela nevinně. Bedna technické veteše, vyberu si pár pěkných kousků, vyčistím je a vystavím na psací stůl.

Začala jsem se dvěma telefony. Stav bakelitu byl slušný, jen trochu doladit. Takže rozebrat, vyčistit a naleštit kapotu. Vnitřek potřeboval také trošku péče. Zoxidované zvonky nejsou žádný problém, ale čím se čistí tyhle hejblátka uvnitř?

A proč se číselnice neotáčí jak má? A tady je malá prasklinka na krytu sluchátka. A kde je přívodní šňůra? A vůbec, co je to za telefon a z které je doby?

Začalo to opravdu nenápadně, mělo to být „jen doladění“ vzhledu starých telefonů. Ale ještě nutně potřebuju zjistit, jak opravit prasklý bakelit. Pak vyhledat nějaké informace o starých telefonech. A tady někdo nabízí na prodej moc pěkný starý přístroj, který ještě nemám. Dají se vůbec ještě sehnat náhradní díly pro staré přístroje?  A hlavně musím vyzkoušet různé postupy renovace bakelitu, který z nich bude nejlepší.

Ano, takhle nějak se asi projevuje počátek šílenství. Neboť co jiného by mě mohlo přimět jet přes půl republiky pro starou ústřednu?

6 komentáře

 • jiri Sitta

  Dobrý den,

  prosím sháním černý telefon s vidlicí co je hned na úvodní stránce, v nálezovém stavu, nečištěný, ale bez viditelného poškození, či prasklin. Prosím o cenovou nabídku.

  Velmi děkuji

  S pozdravem

  Jiří Sitta

  • Miltika

   Dobrý den, děkuji za Váš zájem. Bohužel bakelitové telefony v nálezovém stavu nemám v současné době na prodej, volné jsou pouze telefony Tesla po renovaci.

  • Miltika

   Dobrý den, děkuji za Váš zájem. Tento typ telefonu mám na prodej buďto po celkové renovaci, cena je 1350 Kč nebo 1550 Kč dle konkrétního přístoje. Nebo přístroje v nálezovém stavu za 500 Kč. Více emailem

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.