stare encyklopedie a atlasy na prodej
- knihy naučné, atlasy, slovníky

Staré encyklopedie, naučné knihy a atlasy na prodej.

Dr. Gustav Gruss – Z říše hvězd. Astronomie pro širší kruhy 1894, Encyklopedie československé mládeže pro školu a dům 1930, A. L. Hickmann – Geograficko – statistický všeobecný atlas kapesní 1914.

Dr. Gustav Gruss, Z říše hvězd. Astronomie pro širší kruhy.

PRODÁNO, děkuji

Nakladatelé Bursík a Kohout cca 1894, s věnováním a podpisem autora.

Encyklopedie československé mládeže pro školu a dům

I.díl

Nakladatelství Přítel knihy 1930, 640 stran, 19,5 x 25cm.

Vázaná, zvlněná obálka, natržený hřbet dole, natržená stránka s hlavním titulem, zabarvené slovo slovenské na deskách a slovo československé na úvodní straně, razítka předchozích majitelů, vlivem vlhkosti zvlněné listy dole, uvolněná předsádka od desek.

Obsah: zeměkoule a vesmír (hvězdárny a hvězdáři; z hvězdářovy dílky; jak hvězdář počítá; cestujeme se světelným paprskem; nejmladší dítko slunce; Neptun, mezník sluneční soustavy; proč neshořela Země, dokud byla žhavá; vulkanism; sopky a sopečné jevy; nový výbuch Vesuvu r. 1929;…); země a lidstvo (lidská obydlí a sídla; jak bydlili staří Římané; jak bydlí Eskymáci, kočovníci, Malajci, Maorové, … ; trpaslíci ve střední Africe; rodinný dům novodobý; mrakodrapy; národové sběraví; vlnění mořské nody; horské ledovce…); dějiny a vývoj lidstva (kolébka lidstva; stáří lidstva; pravlast Slovanů; lužičtí Srbové; jak bydlili staří Slované; říše velkomoravská…); umění, vědy, vzdělanost (řecké divadlo; středověké hry; praotec a příbuzenstvo našeho Kašpárka; jak si zhotovím loutkové divadlo; národní píseň; fotografie a kinematografie; zvukový a mluvící film; vynález knihtisku…); řemesla, průmyslová a zemědělská výroba, technika (vývoj řemeslné výroby; jak se vyrábí celulosa; ocel kelímková; pochod Siemens-Martinův; kychtové plyny; cihlářské výrobky; železová beton; vznik nafty…); doprava a spojovací prostředky (poštovní doprava v starověké říši perské; jak se jezdí na slonu; ruská trojka; velociped; automobilism; spojka a převodová skříň; předpisy o jízdě; motorové vozy železniční…); přírodní síly a jevy (je vzduch těžký?; oběh vody; z dějin teploměru; proč plove jehla na hladině; co je vítr a jak se měří; co rozumíme oblačností; jak zužitkujeme pozorování povětrnosti; jak byl stanoven kilogram; Mendělejevova periodická soustava prvků v Braunerově úpravě…); život v přírodě (bodaví vodní živočichové; akrobati našich vod; rostlinný potoční ráme pásmo cejna, kapra a candáta; všudybyl okoun; pásmo poloslané vody; moře a jeho život; z čeho je vystavěno rostlinné a živočišné tělo; Louis Pasteur…); tělesná výchovy, sport, hry, zdravotnictví (gladiátorské hry a zápasy v Římě; antický tanec; balet; kdy bylo dovoleno pitvati lidské tělo…); Otázky a odpovědi (Byl pračlověk obrem? Proč nám vstávají vlasy hrůzou na hlavě? Předpovídají zvířata počasí? Je alkohol lékem? …). …

100 Kč + poštovné

A. L. Hickmann, Geograficko – statistický všeobecný atlas kapesní

PRODÁNO, děkuji
Dle nejnovějšího vydání česky upravil Antonín Mikolášek, vydavatel Bursík a Kohout.

Knihy jsou v nálezovém stavu, nečištěné. Stav jednotlivých titulů je patrný na fotografii, případné další nedostatky jsou uvedeny v popisu.

Pokud budete mít o knihy zájem, kontaktujte mne, prosím, pomocí komentáře na konci stránky.

Cena je uvedena u jednotlivých knih + poštovné.

V odkazu staré tiskoviny na prodej naleznete bližší informace a aktuální ceny poštovného.

2 komentáře

  • Jan Gumulák

    Dobry den, mel bych zajem o tento kapesni atlas
    A. L. HickmannGeograficko – statistický všeobecný atlas kapesní. Mate ho jeste na prodej? Dekuji J.Gumulák

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.