Telefonní přístroj Tesla Bs 10.

Telefon Tesla Bs 10 z roku 1984, výrobce Tesla Stropkov.

Telefonní přístroj Tesla BS s tlačítkem, v modro bílém provedení, má rotační číselnici, regulaci zvonění na spodní straně přístroje a dutinu pro snadné přenášení vzadu pod vidlicí. Stejně jako u telefonu Tesla Bs 20 z roku 1977, se i u tohoto přístroje dochoval původní plastový kryt číselnice.

 

Přístroj v naší sbírce je po renovaci, plně funkční.

 

Prozatím nevyřešeným problémem při renovaci je zažloutlý plast na vnější straně telefonu. Původně byl bílý, ale působením slunce zežloutl, jak je patrné z následující fotografie. Vnitřní strana horního krytu je stále bílá, krytka na číselnici zažloutlá. Čištění zažloutlého plastu je momentálně ve stadiu testování.

2 komentáře u „Telefonní přístroj Tesla Bs 10.

 1. Miroslav Šrol

  Zdravím, telefon je vo výbornom stave, zaujímavá – pekná je farebná kombinácia. Môj bielo-červený ešte čaká na renováciu. Prajem ďalšie úlovky.

  1. Miltika Autor příspěvku

   Dobrý den, děkuji za Vaši návštěvu i komentář. Tahle Tesla Bs z osmdesátých let byla používaná asi jen krátkou dobu, má jen pár drobných škrábanců na sluchátku. Ani barva plastu není nijak zásadně vybledlá či zažloutlá, což je u telefonů z této doby obvyklé. Takže renovace nebyla nijak náročná.
   Přeji hodně radosti při renovaci Vašeho bílo červeného a srdečně zdravím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *