Knihy na prodej – staré učebnice matematiky, algebry a geometrie.

Miloslav Valouch – Přehled mathematiky 1925, Hromádko a Strnad – Sbírka úloh z algebry pro vyšší třídy středních škol 1890, Vincenc Jarolímek – Geometrie pro nižší třídy škol reálných 1905.

Miloslav Valouch

Přehled mathematiky. Tabulky a vzorce mathematické s obrazci.

PRODÁNO, děkuji

sborník příruček pro učitelstvo a studenstvo

v Olomouci nákladem knihkupectví R.Prombergra cca 1925 ???, 4.vydání

341 stran, 9x15cm

vázaná, dobrý stav, ošoupané desky na hranách, zažloutlé flíčky na některých listech

Obsah: Logarithmy Briggsovy; logarithmy Napierovy; logarithmy goniometrických funkcí; hodnoty goniometrických funkcí; délka oblouku a tetivy, výška oblouku a plocha úseče kruhové poloměru r=1; převod minut a sekund na stupně a naopak; racionální trojúhelníky; dvojmoc, trojmoc, druhá a třetí odmocnina převracená hodnota, obvod a plocha kruhu, je-li dán průměr; úročitelé a odúročitelé…, binomické koëfficienty a faktoriály; tabulka úmrtnostní a rentová; pravidelné mnohoúhelníky; číselné hodnoty a logarithmy výrazů častěji se vyskytujících; návod jak užívati tabulek.

„Kružnice je geometrické místo všech bodů v rovině, jež mají od pevného bodu O stálou vzdálenost r. Bod O je středem, vzdálenost jeho od kteréhokoli bodu kružnice její poloměr r (radius). Všechny poloměry téže kružnice jsou stejny. Úsečka spojující 2 body kružnice jest tetiva (chorda).Tetiva jdoucí středem je průměr d (diametr) a rovná se 2r; jest největší tetiva kružnice. …“

Hromádko a Strnad – Sbírka úloh z algebry pro vyšší třídy středních škol.

– PRODÁNO, děkuji

Vydání čtvrté, dle nových osnov upravené.

nákladem jednoty českých mathematiků 1890

243 stran, 15x22cm

dobrý stav,desky zvlněné a místy zašpiněné, razítka předchozích majitelů, vazba v pořádku, ušpiněná předsádka

Obsah: sčítání; čísla kladná a záporná; soustavy číselné; základní úlohy o zlomcích; poměry, úměry a jejich užití; rovnice 1. stupně o několika neznámých; zlomky řetězové; užití neurčitých rovnic stupně prvního; násobení odmocnin; rovnice irracionálné; logarithmy; rovnice 2. stupně o několika neznámých; rovnice exponenciálné; řady arithmetické; permutace; veličiny soujemné;…

Vincenc Jarolímek, Geometrie pro nižší třídy škol reálných.

– PRODÁNO, děkuji

nákladem jednoty českých mathematiků v Praze r. 1905

vydání páté, nezměněné

174 stran, 15×21,5cm

vázaná, dobrý stav, tužkou jména žáků na předsádce, na některých místech podtržené části vět, plátěná vazba pokroucená a flekatá, na některých listech zažloutlé mapy

Obsah: planimetrie (o pojmech základních; o měřickém rýsování; o délce úseček; o čtyřúhelníku; o úměrnosti úseček; …) ; nauka o kuželosečkách (o ellipse; o parabole; …) ; stereometrie (o rovině; o promítání základních útvarů na jednu průmětnu;…) ; o tělesích (o rovnoběžnostěnu; o mnohostěnech pravidelných; o kuželi;…)

 

Knihy jsou v nálezovém stavu, nečištěné. Stav jednotlivých titulů je patrný na fotografii, případné další nedostatky jsou uvedeny v popisu.

Pokud budete mít o knihy zájem, kontaktujte mne, prosím, pomocí komentáře na konci stránky.

Poštovné je uvedeno u jednotlivých knih, cena poštovného je platná k datu zveřejnění nabídky. V případě, že budete mít zájem o více knih, poštovné bude upraveno dle hmotnosti celkové.

4 komentáře u „Knihy na prodej – staré učebnice matematiky, algebry a geometrie.

 1. Jana Kavková

  Dobrý den, ještě máte na prodej nějaké knihy matematiky či geometrie? Děkuji moc za odpověď.

  1. Miltika Autor příspěvku

   Dobrý den, děkuji za Váš zájem. Nabídka je aktuální. Mimo to mám ještě učebnici „Mladý počtář“, početnice pro 3 ročník z roku 1936. Více emailem.

 2. Ondřej

  Dobrý den,
  máte stále ještě, prosím, sbírku autorů Hromádko, Strnad? Pokud ano, knihu bych si rád koupil.
  Děkuji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *